Reduced price! Ana Eliot - Persuasion View larger

Ana Eliot - Persuasion

Jane Austen A-008801

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri “Ana Eliot”, një klasik i pakohë, kremton qëndrueshmërinë në dashuri, në një kohë trazirash e ndryshimesh. Shkruar në kohën kur luftërave të Napoleonit po u vinte fundi, ky roman tregon qartazi se si një grua mund të shohë drejt së ardhmes duke i qëndruar besnike së shkuarës.

More details

980 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338402

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në të ri e kishin detyruar të tregohej e matur, kur u rrit mësoi të dashuronte me pasion dhe tërë kjo ishte rrjedhojë logjike e një fillimi jo të natyrshëm.

Ana Elioti duket se ka hequr dorë së luftuari për lumturinë dhe i është dorëzuar botës së kujtimeve të gjalla. Para më shumë se shtatë vjetësh, ajo prishi fejesën me një kapiten anijeje pa pasuri e katandi dhe pa prejardhje të fisme.

Vite më pas kapiten Uentuorthi rikthehet dhe ajo nis të besojë në një mundësi të dytë. 

Data sheet

pages264
ISBN9789928338402
Shtëpia botuesePersuasion
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhimi Lazri
RomanSagë&Histori
I ri1