I ri Cmim i reduktuar! Të udhëtosh me mendjen e Umberto Ecos, set 2 libra Shiko më të madhe

Te udhetosh me mendjen e Umberto Ecos, set 2 libra

Umberto Eco BDI0232

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Umberto Eco është një nga mendjet më brilante të këtij shekulli, prandaj kemi përgatitur një set me dy libra: “Si të udhëtosh me një salmon” dhe “Lavjerrësi i Fukoit”, të cilat iu vijnë në ndihmë për të kuptuar misteret e botës që jetojmë. E ku ka më mirë sesa të kesh si këshilltar një mendje kaq të zgjuar si Eco!!!

Më shumë detaje

600 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria

2 070 Lekë

-10%

2 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban këto dy libra:

1. “Si të udhëtosh me një salmon” nga Umberto Eco. Vetëm këtë libër mund ta porositësh te linku KËTU:

Një koleksion shkrimesh, esesh të shkurtra, që ofron mënyrën më të mirë të shkrimit popullarizues. Një libër argëtues, provokues, shkruar nga Umberto Eco, semiotikani, romancieri dhe mendimtari i shquar i shekullit të XX

2. “Lavjerrësi i Fukoit” nga Umberto Eco. Vetëm këtë libër mund ta porositësh te linku KËTU:

Ky roman thriller është një tjetër kryevepër e letërsisë botërore që na ka lënë trashëgim Umberto Eço. Nuk është vetëm një libër. Janë disa bashkë! Është emocionues, i saktë si një ese (Lavjerresi është edhe një ese!), i mrekullueshëm si një libër aventurash, apasionues si një reportazh historik, provokues dhe sarkastik si një pamflet (është edhe pamflet), artistik, intrigues, brilant, i kulturuar, i sofistikuar.

                                          

 

Të dhëna

Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDhurata Shehri, Shpëtim Çuçka