Cmim i reduktuar! Emri i trëndafilit Shiko më të madhe

Emri i trendafilit

Umberto Eco BDI0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra më e njohur letrare e Umberto Ecos, Emri i trëndafilit, iu dha përsëri lexuesit, pas 32 vjetësh, por në një ribotim të riparë e të përpunuar nga vetë autori.

Më shumë detaje

477 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103345

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vepra më e njohur letrare e Umberto Ecos, Emri i trëndafilit, iu dha përsëri lexuesit, pas 32 vjetësh, por në një ribotim të riparë e të përpunuar nga vetë autori. “Ky nuk është një rishkrim”,- thotë Eco në një intervistë. “Është një pëmirësim kozmetik, por disa portrete kanë pësuar më shumë se një tualet.” Romani është punuar me kujdes, është ndryshuar, plotësuar por edhe lehtësuar nga disa citime në latinisht, nga disa situata që, pas kaq kohësh, autori gjykoi t’i përmirësonte. Kjo vepër, e konsideruar si një prej 10 romaneve më të mira të shekullit të kaluar, u ribotua përsëri dhe u mirëprit, si gjithmonë, në të gjitha gjuhët kryesore dhe sigurisht edhe në shqip.

                                        

Të dhëna

Faqe600
ISBN9789928103345
Titulli origjinalDituria
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI gjashtë
PërkthyesiDonika Omari