Zbavitu me format dhe permasat, - Seria parashkollore Shiko më të madhe

Zbavitu me format dhe permasat, - Seria parashkollore

Janny Ackland MEP0005

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Metoda më e mirë e përgatitur nga ekspertët e arsimit parashkollor pranë Universiteti i Oksfordit për të përgatitur fëmijën tuaj për shkollë: Ndihmoje fëmijën duke u praktikuar në shtëpi. Ky libër me aktivitete për format dhe përmasat është shkruar nga mësues të arsimit parashkollor. Puno së bashku me fëmijën duke ndjekur udhëzimet dhe nxite atë ti përgjigjet pyetjeve, të plotësojë librin dhe të zbavitet duke mësuar

Më shumë detaje

474 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928082756

250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Rreth librit

Seria për parashkollorë: "Zbavitu me...": Kjo seri me pesë libra për parashkollorët u prezanton fëmijëve konceptet bazë të numrave, të shkrimit dhe të leximit. Këta libra u japin mundësi atyre të zhvillojnë aftësitë bazë të nevojshme në moshën parashkollore.

Aktivitetet janë argëtuese dhe janë ndërtuar nga ekspertë të arsimit parashkollor, në mënyrë të tillë që të nxisin sa diskutimin, aq sa edhe aftësinë praktike.

Ka fëmijë që mund t'i bëjnë vetë aktivitetet e librit, sikurse ka të tjerë që kërkojnë ndihmën e të rriturve. Të gjithë fëmijët kanë mundësi ta shijojnë suksesin të fund të çdo aktiviteti, duke vendosur një yll një ngjitës (stiker) si shenjë për veten e tyre.

Përdorimi i librit: "Zbavitu me modelet dhe përmasat" përmban shumë aktivitete të cilat fokusohen në njohjen e formave dhe modeleve të ngjashme, njohjen e ndryshimeve të formave dhe modeleve, njohjen e formës dydimensionale dhe tredimensionale, përdorimin e fjalëve të përshkruara, format dhe përmasat; përdorimin e fjalëve të përditshme për të përshkruar pozicionin (vendndodhjen)

Të dhëna

Faqe32
ISBN9789928082756
RedaktoriElona Çali
Viti i Botimit2016
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 5 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEmiralda Yzeiri