Atlas themelor për religjionet Shiko më të madhe

Atlas themelor per religjionet

Grup autorësh BAO0517

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky vëllim jep në një mënyrë të kuptueshme dhe me ilustrime të shumta një përmbledhje të historisë shpirtërore të njerëzimit, duke filluar që nga besimet dhe bindjet religjioze në kohët e lashta të parahistorisë deri në ditët tona. Atlasi në një mënyrë të thukët e të përpiktë të njeh me rëndësinë e besimeve fetare në zhvillimin e qytetërimeve, të kulturës, dijeve shkencore, ekonomisë si dhe me mënyrat e lidhjeve mes popujve.

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108404

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789989108404
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMerita Koçiu - Pino