Atlas themelor i Fiziologjisë Shiko më të madhe

Atlas themelor i Fiziologjise

Grup autorësh BAO0512

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky atlas i mbushur me informacion, kombinon foto, diagrame, tabela e ilustrime me një tekst të qartë e të kuptueshëm për të shpjeguar funksionimin dhe ndërtimin e trupit të njeriut. Pas një hyrjeje të përgjithshme, fokusi zhvendoset me radhë nëpër temat kryesore të fiziologjisë. Sistemi tretës përshkruhet dhe ilustrohet me kujdes që nga dhëmbët, stomaku, zorrët, mëlçia dhe mënyra se si lëndët ushqyese asimilohen nga trupi. Kapitujt e mëpasshëm përshkruajnë sistemin e frymëmarrjes, atë kardiovaskular, trurin, shtyllën kurrizore, sistemin nervor, veshkat dhe sistemin e urinimit, muskujt dhe funksionet e tyre, sistemet e riprodhimit tek meshkujt dhe femrat, dhe sistemin limfatik.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108331

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789989108331
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBesian Xhezo