Ankthi View larger

Ankthi

Ferida Papleka A-007432

New product

1000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Arka e Noes
ISBN9789928468628
Viti i botimit2021

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Jashtë kaltëronte një ditë me qiell të kulluar e me diell të ëmbël. Mund ta quaje ditë sublime. Poshtë, në trotuar kurorat e drurëve dukeshin si ca rrathë harmonikë në lëvizje, sepse gjethet i dridhte një fllad i lehtë. Ata rrathë gjelbëroshë vazhdonin gjer tutje shëtitores dhe ajo u përpoq ta nguliste në kujtesë atë peizazh surrealist që ishte i bukur në vetvete, por që shkruhej në një zemër të pushtuar nga ankthi. Pastaj vështroi për një kohë të gjatë pallatin përballë. Megjithëse ishte tetor, nëpër ballkone disa lule kishin shpërthyer edhe jashtë kangjellave. Ajo hamendësoi se edhe lumturia apo pikëllimi ashtu i kapërcejnë kufijtë e shpirtit dhe përhapen nga venat, në mish të gjallë.”

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages56
ISBN9789928468628
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
I ri1