Ne ishim gënjeshtarët View larger

Ne ishim genjeshtaret

E. Lockhart BOT0011

New product

Përshkrim i shkurtër

"Ne ishim gënjeshtarët" është një histori që duhet lexuar me një frymë.
Një roman i mahnitshëm, i shkruar në mënyrën më të shkëlqyer.

More details

103 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928001757
Viti i botimit2016

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Çdo verë, anëtarët e pasur e në dukje të përkryer të familjes Sinkler mblidhen në ishullin e tyre privat. "NE ISHIM GËNJESHTARËT" është historia e këtyre bashkimeve të përvitshme, dhe tregon se çfarë ndodhi gjatë një vere që protagonistja Kejdëns nuk arrin ta kujtojë. Paragjykimet, zilia dhe favoritizmi patriarkal mes tri motrave të rritura, bën kontrast me shoqërinë dhe pikëpamjet e kushërinjve adoleshentë dhe shokut të tyre Gat. Ditët e qeta me limonadë në tarracë dhe lojërat maratonë ua lënë vendin tensionit, dashurisë së vërtetë dhe qëllimeve dashamirëse por, që shkojnë tmerrësisht keq.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages308
ISBN9789928001757
Shtëpia botueseBota Shqiptare
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnila Duka