Filli View larger

Filli

Sian Melangell Dafydd A-007903

New product

Përshkrim i shkurtër

Filli është romani i fundit i Sian Melangell Dafydd dhe është vepra që botohet për herë të parë në gjuhën shqipe

More details

1000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928063304

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Sian Melangell Dafydd është shkrimtare, poete dhe përkthyese. Me romani i saj të parë The Third Thing, i botuar në vitin 2009, u shpall fituese e Medaljes së Letërsisë Kombëtare, Eisteddfod në 2009.

Shkruan në uellsisht dhe anglisht dhe është përkthyese e shumë veprave të autorëve bashkëkohorë nga gjuhët anglisht dhe frëngjisht.

Ajo është lektore dhe jep Shkrimin Kreativ në Universitetin Amerikan të Parisit, në Francë dhe në Universitetin Bangor, Uells.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928063304
Published year2022
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1