Reduced price! Haruni dhe nje det historish View larger

Haruni dhe nje det historish

Salman Rushdie BD0407

New product

Përshkrim i shkurtër

Ngjarjet e vendosura në një mjedis lindjes populluar nga magjistarë dhe kafshë magjike fantastike, përrallat klasike për fëmijë të Salman Rushdie kanë të njëjtën imagjinatë si Udhëtimet e Guliverit, Liza në botën e çudirave dhe Magjistari OZ.

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333356

630 Lekë

-10%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Komente mbi librin "Një përrallë komike e sajuar për mrekulli... Deti i Historive, prej nga autori nxori këtë libër prekës dhe argëtues, vijon të vërshojë përherë po aq i kthjellët dhe brilant." Alison Lurie, New York Times Book Review "Shenja më e qartë dhe më bindëse e Salman Rushdie-ut si shkrimtar, prind dhe qytetar." Edward Said, Independent on Sunday.

                                        

Data sheet

pages216
ISBN9789994333356
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo