Reduced price! Tronditjet e para te zemres View larger

Tronditjet e para te zemres

Lili U. Gogu A-008328

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky roman përshkruan jetën e një fëmije në vitet e para të çlirimit të vendit. Vani, kështu e quajnë djaloshin e vogël të mbetur jetim i cili përballon një sërë vështirësish që në vitet e para të jetës. Ai jeton me dhimbjen e çasteve kur i vdes e ëma e cila e donte me shpirt dhe kujdesej shumë për të. 

More details

35 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928160386

320 Lekë

-20%

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Një mbështetje e fuqishme për të bëhet gjyshi të cilin Vani e do shumë dhe e ka si mbështetje në jetën e tij. Më pas Vani ikën nga fshati në qytetin e Fierit, e më vonë në qytetin e Lushnjes. Vani  kalon disa muaj në shtëpinë e një tregëtari ku e keqtrajtojnë. Më pas në Lushnje ai gjen lumturinë fëmijërore tek njerëzit e tij që e duan dhe kujdesen për të.  Në Lushnje, Vani bë shok e miq me të cilët luan. Dita e çlirimit  e gëzon shumë Vanin  dhe gjyshen e shokut të tij Timin. Më vonë  ata fillojnë shkollën dhe ndjehen të gëzuar e të lumtur.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages255
ISBN9789928160386
Vendodhja e botimitFier
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë