Avantazhi i lumturise View larger

Avantazhi i lumturise

Shawn Achor A-004791

New product

Përshkrim i shkurtër

Avantazhi i Lumturisë është joshës për të gjithë ata që dëshirojnë këshilla praktike për t’u bërë më të lumtur dhe më të suksesshëm. Sipas autorit, “lumturia nuk është bindja se nuk kemi nevojë të ndryshojmë. Ajo është të kuptuarit se mundemi”. Leksionet e Achor-it mbi shkencën e lumturisë dhe potencialin njerëzor kanë fituar vëmendjen e New York Times, Boston Globe dhe Wall Street Journal, si edhe të CNN e NPR.

More details

505 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184542
Viti i botimit2015

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Çdokush mendon që, nëse punon shumë, do të bëhet i suksesshëm dhe, sapo të bëhet i suksesshëm, atëherë do të jetë i lumtur, apo jo?

Hulumtimet më të përparuara të dekadës së fundit në fushën e psikologjisë pozitive kanë dëshmuar se kjo formulë është, në të vërtetë, e përkundërt: lumturia nxit suksesin dhe performancën, jo anasjelltas.

VLERESIME

‘Një ‘big star’… një ekspert me famë botërore.

– New York Times

 

Çmimi në kopertinë: 1000

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages254
ISBN9789928184542
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDritan Koka