Avantazhi i lumturise Shiko më të madhe

Avantazhi i lumturise

Shawn Achor A-004791

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Avantazhi i Lumturisë është joshës për të gjithë ata që dëshirojnë këshilla praktike për t’u bërë më të lumtur dhe më të suksesshëm. Sipas autorit, “lumturia nuk është bindja se nuk kemi nevojë të ndryshojmë. Ajo është të kuptuarit se mundemi”. Leksionet e Achor-it mbi shkencën e lumturisë dhe potencialin njerëzor kanë fituar vëmendjen e New York Times, Boston Globe dhe Wall Street Journal, si edhe të CNN e NPR.

Më shumë detaje

105 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184542

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çdokush mendon që, nëse punon shumë, do të bëhet i suksesshëm dhe, sapo të bëhet i suksesshëm, atëherë do të jetë i lumtur, apo jo?

Hulumtimet më të përparuara të dekadës së fundit në fushën e psikologjisë pozitive kanë dëshmuar se kjo formulë është, në të vërtetë, e përkundërt: lumturia nxit suksesin dhe performancën, jo anasjelltas.

VLERESIME

‘Një ‘big star’… një ekspert me famë botërore.

– New York Times

 

Çmimi në kopertinë: 1000

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe254
ISBN9789928184542
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDritan Koka