Ballo me maska ne park View larger

Ballo me maska ne park

Anna Akhmatova A-002731

New product

Përshkrim i shkurtër

Vjen ne shqip nje nga poetet me te shquara te Rusise dhe Europes se shekullit te XX, perkthyer mjeshtrisht nga Aurel Plasari, dhe me parathenie nga Ismail Kadare

More details

12 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928261779

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në Shqipëri, ashtu si në të gjitha trevat e ish-perandorisë komuniste, stinë pas stine e vit pas viti po mbërrijnë poetët e vonuar. Nga një shtet te tjetri, nga një gjuhë te tjetra, së shumti brenda përbrenda vendit e gjuhës së tyre, dalin në dritë shkrimtarët e ndaluar, ata që munguan aq gjatë e aq mundimshëm në jetën tonë. Qëllon që shfaqen së pari në vendin e vet e pastaj shtegtojnë te të tjerët, por ka nga ata që, të mbijetuar nëpër mërgime, mbërrijnë më në fund në atdhe.

Me këtë botim, dhe falë përkthimit mjeshtëror të Aurel Plasarit, na vjen këtë herë një mysafire e rrallë, një zonjë e madhe e poezisë, Anna Ahmatova.

Ismail Kadare (Pjesë nga parathënia)

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages110
ISBN9789928261779
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAurel Plasari
I ri1