Fizika, - ushtrime të zgjidhura View larger

Fizika, - ushtrime te zgjidhura

Aida Rëmbeci, Prof. Dr. Margarita Ifti MEP0033

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimi përmban: ushtrime të zgjidhura; informacion mbi njohuritë bazë për fizikën; teste model për provimin e maturës

More details

457 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-08-382-1

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Teksti është përpiluar me synimin që t’i ndihmojë gjimnazistët të përvetësojnë sa më mirë fizikën e klasës 12-të dhe më pas të mbërrijnë në rezultate sa më të larta në provimin e maturës.

Ai është ndarë në 8 pjesë kryesore të fizikës: kinematika, dinamika, puna dhe energjia, fizika termike, elektriciteti, magnetizmi, lëkundjet e valët dhe fizika kuantike e radioaktiviteti.

Teksti në tërësinë e tij ngjall dëshirën për t’u marrë me fizikë, një nga shkencat më të vjetra dhe të formuluara në mënyrë të plotë, që mbetet edhe sot në qendrën e përpjekjeve të njerëzimit për të kuptuar botën.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages224
ISBN978-9928-08-382-1
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1