Reduced price! Një rrëfim lëndues View larger

Nje rrefim lendues

Adam Kay BAT0181

New product

Përshkrim i shkurtër

"Aq sa të bën për të qeshur, po aq edhe ta copëton zemrën." Charlie Brooker "Një libër i mrekullueshëm, me humor therës dhe të thëna pa dorashka."   

                                                                              Dawn French

More details

462 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219961

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

97 orë pune në javë. Të duhet të marrësh vendime për jetë a vdekje, shpesh edhe përballë një cunami të vërtetë të lëngjeve të trupit. Dhe ta mendosh se ai roja i parkingut të spitalit paguhet shumë më mirë se ty.

Mirë se erdhët në jetën e një mjeku të ri.

I shkruar në sekret të plotë në fund të ditëve të lodhr,hme, netëve pa gjumë dhe fundjavave të zëna po përsëri në punë, ditarët e Adam Kay-t na japin një përshkrim pa censurë të jetës dhe punës në vijën e parë të Shërbimit Shëndetësor Kombëtar. Do të qeshni, do të tmerroheni, do të lëndoheni — këtu është gjithçka që do të donit të dinit — por ka edhe plot gjëra të tjera nga ato që do t'i lexoni duke kthyer kokën pakëz mënjanë — këtu flitet për jetën brenda dhe jashtë pavijonit të spitalit.

"Gjëra të tilla kaq për të qeshur dhe kaq të rëndësishme duhet të jepen vetëm me recetb."

                                                                                   Guardian

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages288
ISBN9789928219961
Shtëpia botueseThis is gong to hurt: secret diaries of a junior doctor
RedaktoriYlli Molla
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRuzhdi Totaj