Esat Pashe Toptani, njeriu, lufta, pushteti

Ilir Ikonomi UE0163

New product

Përshkrim i shkurtër

A është tradhëtar apo hero Esat Pashë Toptani? A e shiti Shkodrën? A luftoi për nderin e familjes së tij të madhe, apo e turpëroi? Këto dhe shumë pyetje të tjera ngre kjo monografi e gazetarit të Zërit të Amerikës, Ilir Ikonomi, e cila sjell shumë anë të panjohura dhe burime nga jashtë Shqipërisë. Ikonomi di të rrëfejë për ngjarje dhe personazhe, dhe kjo biografi lexohet me një frymë

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190918

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages551
ISBN9789928190918
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë