Rruga Chanel Nr. 5 View larger

Rruga Chanel Nr. 5

Daniela Farnese A-000585

New product

Përshkrim i shkurtër

A eshte e mundur t’i ngjash njeres prej ikonave me te medha te stilit, pavaresise, bukurise dhe elegances si Coco Chanel-i?

More details

101 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338129

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Rebeka është tridhjetë e tre vjeçe, ka më shumë se njëqind palë këpucë, një dollap plot me fustane të ngushta të zeza, kostume dhe një pasion të pamasë për të madhen Coco.

Është romantike, ëndërrimtare dhe çmendurisht e dashuruar me Nikolonë. Pas një viti të kaluar larg, së shpejti do të shkojë tek ai, në Milano. Duket se lumturia po e pret pas dere.

Me të mbërritur në metropol Nikoloja i tregon se dashuron dike tjetër. Kështu, Rebeka gjendet në një qytet të panjohur e me zemrën copë. Po idhulli i saj, Coco-ja, si do të kishte vepruar? Pas ditësh të tëra e mbyllur në shtëpi, më në fund ajo është gati të kthejë faqe dhe zhytet në jetën mondane milaneze, me stilin e heroinës së saj dhe me dëshirën për t’u ndier sërish e pëlqyer.

A do të mbetet Rebeka një “mademoiselle” e përjetshme si e pavdekshmja Coco apo fati i ka rezervuar surpriza që do t’ia kthejnë jetën përmbys?

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages230
ISBN9789928338129
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMesila Kërkeshi
RomanSagë&Histori
I ri1