Rozi Revere inxhiniere View larger

Rozi Revere inxhiniere

Andrea Beaty A-000220

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo është historia e vajzës Rozi Revere, që ëndërronte të bëhej një superinxhiniere. Autori Andrea Beaty dhe ilustruesi David Roberts, dy artistët që fshihen pas librit “Igli Pek, arkitekt”, krijuan një tjetër histori mbresëlënëse për ata që nuk heqin dorë nga pasionet e tyre.

More details

493 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341112

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Aty ku gjithkush sheh plehra e xhingla-mingla, Rozi Revere merr frymëzim. Në mbrëmje, e vetme në dhomën e saj të gjumit, e drojtura Rozi ndërton lloj-lloj pajisjesh duke bashkuar hekurishte.

Makineri hotdogësh, pantallona heliumi, djathkapela piton-trembëse: Robotët e Rozit do të mahnitnin këdo që do t’i shihte.

Nga frika e dështimit, ajo i fshihte poshtë krevatit. Në një ditë fatmirë teze bablokja erdhi për vizitë dhe i tregoj se dështimi i parë nuk duhej pasur frikë, por duhej festuar.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928341112
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 9 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnisa Memushi
I ri1