Larg turmes se cmendur View larger

Larg turmes se cmendur

Thomas Hardy A-000054

New product

Përshkrim i shkurtër

Një roman pasionant dhe i ëmbël, “Larg turmës së çmendur” gëlon nga përshkrimet e peizazheve pastorale dhe ndjenjave të sinqerta.

More details

1001 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338068

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Batsheba Evërdini, një vajzë e pavarur dhe çapkëne, shkon në Uedhërbëri për të drejtuar fermën më të madhe në zonë. Prania e saj autoritare, diçka e rrallë për kohën, tërheq vëmendjen e tre mëtuesve krejtësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri: Boldvudi, një fermer xhentëlmen; rreshter Troi, një joshës i lindur; dhe Gabrieli, një bari i devotshëm. Secili, sipas mënyrës së tij, ia pështjellon mendjen dhe zemrën Batshebës sonë, çka do të sjellë kërcënimin e stabilitetit të gjithë komunitetit.

                                                       

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages474
ISBN9789928338068
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDiana çuli