Larg turmes se cmendur Shiko më të madhe

Larg turmes se cmendur

Thomas Hardy A-000054

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman pasionant dhe i ëmbël, “Larg turmës së çmendur” gëlon nga përshkrimet e peizazheve pastorale dhe ndjenjave të sinqerta.

Më shumë detaje

1001 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338068

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Batsheba Evërdini, një vajzë e pavarur dhe çapkëne, shkon në Uedhërbëri për të drejtuar fermën më të madhe në zonë. Prania e saj autoritare, diçka e rrallë për kohën, tërheq vëmendjen e tre mëtuesve krejtësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri: Boldvudi, një fermer xhentëlmen; rreshter Troi, një joshës i lindur; dhe Gabrieli, një bari i devotshëm. Secili, sipas mënyrës së tij, ia pështjellon mendjen dhe zemrën Batshebës sonë, çka do të sjellë kërcënimin e stabilitetit të gjithë komunitetit.

                                                       

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe474
ISBN9789928338068
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDiana çuli