Aspekte te femerores View larger

Aspekte te femerores

Karl Gustav Jung BDR070

New product

Përshkrim i shkurtër

Aspekte të Femërores ofron një gamë artikujsh dhe ekstraktesh nga shkrimet e Jungut mbi martesën, Erosin, nënën, vajzën dhe konceptin anima/animus, i cili është qendror në teorinë e tij të strukturës së personalitetit.

More details

505 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621957
Viti i botimit2014

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Kjo vepër përfshin çështje që rrihen përgjatë një periudhe tridhjetëvjeçare; mes tyre Adhurimi i gruas dhe adhurimi i shpirtit, Martesa si një marrëdhënie psikologjike, Gruaja në Evropë, Anima dhe animusi dhe Aspekte psikologjike të arketipit të nënës

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages242
ISBN9789995621957
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë