Gruaja me të bardha View larger

Gruaja me te bardha

Wilkie Collins BOM0150

New product

Përshkrim i shkurtër

“Gruaja me të bardha” i autorit Wilkie Collins, një nga romanet më të njohura në mbarë botën, tanimë vjen në shqip nga Viola Robo.

More details

103 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132970

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Atje, në mes të rrugës së gjerë dhe të ndritshme, atje, sikur të kishte dalë nga toka ose të zbriste nga qielli, qëndronte figura e një gruaje të vetmuar, e veshur nga koka në këmbë me rroba të bardha.

Kështu i riu Uollter Hartrajt takon së pari gruan misterioze me të bardha, në atë që së shpejti u bë një nga romanet më të njohura në mbarë botën.

Sekrete, identitete të gabuara, zbulime të habitshme, amnezi, dhoma të mbyllura, dhe një e çoroditur e bënë këtë trillim të mistershëm një sukses të menjëhershëm, që kur u botua më së pari dhe që ka vazhduar të tërheqë lexuesin e shumtë deri më sot.

Nga predikimi i heroit para mbërritjes së tij në Shtëpinë e Limerixhit në komplotin e zymtë në lidhje me Laurën e bukur, tensioni frymëzues i tregimit të Collins-it krijoi një zhanër të ri letrar, i cili ndikoi thellësisht në rrjedhën e letërsisë popullore angleze.

"Gruaja me të bardha" nga Wilkie Collins ngjalli entuziazëm dhe admirim të madh në lexuesin e gjerë. Edhe lexuesi më mënjanës nuk mund të mos tërhiqet nga ky roman, por do të bllokohet këndshëm në ingranazhet e kësaj makine narrative.

Fokusuar në ngjashmërinë dhe shkëmbimin e personit mes dy grave interesante - Ana Katherikut fatkeqe, veshur gjithmonë me të bardha e bionde dhe Laura e pasur - "Gruaja me të bardha" pati suksesin të fitojë një vend të saj të veçantë në letërsinë botërore.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages374
ISBN9789928132970
RedaktoriLoredan Bubani
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiViola Robo
RomanRomancë&Pasion
I ri1