Reduced price! Homo Deus – Një histori e shkurtër e së nesërmes View larger

Homo Deus – Nje histori e shkurter e se nesermes

Yuval Noah Harari BAT0133

New product

Përshkrim i shkurtër

Youval Noah Harari, autori i librit më të shitur: “Sapiens: një histori e shkurtër e njerëzimit”, përfytyron botën në një të ardhme jo shumë të largët, në të cilën ne do të përballemi me një sërë sfidash.

More details

111095 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219770

1 800 Lekë

-10%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Youval Noah Harari, autori i librit më të shitur: “Sapiens: një histori e shkurtër e njerëzimit”, përfytyron botën në një të ardhme jo shumë të largët, në të cilën ne do të përballemi me një sërë sfidash.

Homo Deus eksploron projektet, ëndrrat dhe makthet që do t’i japin formë shekullit të njëzetë e një – që nga tejkalimi i vdekjes e deri te krijimi i jetës artificiale. Ai shtron pyetjet më themelore: Ku do të shkojmë prej këtu? Si do ta mbrojmë botën tonë të brishtë nga forcat tona shkatërruese?

Sapiensi na tregoi se prej nga vijmë.

Homo Deusi na tregon se ku do të shkojmë.

Lufta është jashtë mode.

Ka më shumë të ngjarë të vrasësh veten se sa të vritesh në ndonjë konflikt.

Uria po zhduket.

Mund të rrezikosh më shumë nga obeziteti se sa nga uria.

Vdekja është thjesht një problem teknik.

Barazia del – pavdekësia hyn.

Çfarë do të na sjellë e ardhmja?

Kjo është etapa pasardhëse e evolucionit.

KY ËSHTË HOMO DEUS

                                                                      

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages440
ISBN9789928219770
Shtëpia botueseHomo Deus: A Brief History of Tomorrow
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAulona Ormeni
I ri1