Yuval Noah Harari

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 9 of 9 items
 • Quick view
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

  Autori i dy librave më të shitur të momentit në mbarë botën, "Sapiens" dhe “Homo Deus”, Youval Noah Harari vjen me librin më të fundit në shqip, “21 leksione për shekullin e 21”. Këtu analizohen sfidat globale si epidemitë, inteligjenca artificiale, edukimi, fetë, kombet, punësimi, mjedisi, demokracia, etj., dhe ofrohen zgjidhje të cilat i shërbjenë ccdo...

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 600 Lekë Out of stock

  How can we protect ourselves from nuclear war, ecological cataclysms and technological disruptions? What can we do about the epidemic of fake news or the threat of terrorism? What should we teach our children? In twenty-one bite-sized lessons, Yuval Noah Harari explores what it means to be human in an age of bewilderment.

  1 600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  4 950 Lekë 5 500 Lekë -10% In Stock

  Nëse do të kuptosh në mënyrë të thelluar se çfarë po ndodh me qenien njerëzore sot dhe cilat janë sfidat e saj në të ardhmen, këto tre libra janë një udhëzues i shkëlqyer për këdo: Një vështrim i detajuar për të kaluarën, të sotmen dhe të ardhmen nga Yuval Noah Harari, një prej mendjeve më brilante të kohës tonë. Ky set propozohet për lexuesit me rastin e...

  4 950 Lekë
  5 500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 600 Lekë Out of stock

  Yuval Noah Harari envisions a near future in which we face a new set of challenges. Homo Deus explores the projects, dreams and nightmares that will shape the twenty-first century and beyond - from overcoming death to creating artificial life.It asks the fundamental questions: how can we protect this fragile world from our own destructive power? And what...

  1 600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

  Youval Noah Harari, autori i librit më të shitur: “Sapiens: një histori e shkurtër e njerëzimit”, përfytyron botën në një të ardhme jo shumë të largët, në të cilën ne do të përballemi me një sërë sfidash.

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  3 600 Lekë 4 000 Lekë -10% In Stock

  Harari është një prej mendjeve më brilante të kohës tonë në përshkrimin e diskursit historik të qenies njerëzore që nga fillesat deri në të tashmën, dhe ka aftësinë që të analizojë perspektivën tonë në dekadat e ardhshme. Librat “Sapiens” dhe “Homo Deus” janë bestseller-a absolutë të momentit në të gjithë botën.

  3 600 Lekë
  4 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 950 Lekë In Stock

  Yuval Noah Harari's bestselling phenomenon now in a beautifully packaged new special edition. Planet Earth is 4.5 billion years old. In just a fraction of that time, one species among countless others has conquered it. Us. We are the most advanced and most destructive animals ever to have lived. What makes us brilliant? What makes us deadly? What makes us...

  1 950 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

  Në një botë të pushtuar nga informacione kaotike, kthjelltësia është forca e vërtetë. Por, si mund t’i shohim gjërat në një plan më të gjerë pa na e rrëmbyer shikimin vogëlsirat? Një nga mënyrat do të ishte kthimi i syve tek e shkuara, panorama e madhe e vërtetë e gjithë species njerëzore. Kjo novelë e parë me ilustrime e titulluar “Sapiens: lindja e...

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

  Gjithëpërfshirës, i thellë, provokuese dhe i guximshëm: Libri Sapiens ka sfiduar gjithçka që kemi ditur rreth qenies njerëzore: Mendimet tona, veprimet tona, fuqia jonë ... dhe e ardhmja jonë. Një bestseller absolut përgjatë tre viteve të fundit në Amazon dhe të gjitha platformat globale të shitjes së librit

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 9 of 9 items