Rrjeti i djallit View larger

Rrjeti i djallit

Max Seeck MUZ0060

New product

Përshkrim i shkurtër

Seria “Gjuetari i shtrigave” vazhdon me romanin e ri, sjell në shqip nga Botimet Muza. Në këtë roman thriller, hetuesja Xhesika Niemi është në garë me kohën për të gjetur lidhjen mes një trupi me shenja të çuditshme që ka dalë në bregdetin e akullt të Finlandës dhe dy zhdukjeve enigmatike.

More details

11099 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928361332

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kanë kaluar gjashtë muaj që nga përplasja e Xhesikës dhe sektit misterioz të shtriganëve vrasës dhe vdekja e mentorit të saj.

Makthet e saj mbi të ëmën dhe magjinë që e shkatërroi atë janë bërë më të forta, por ajo përpiqet të qëndrojë e përqendruar. Skuadra e saj tashmë është nën drejtimin e shefes së re dhe ka në hetim një rast vrasjesh dhe zhdukjesh në seri.

Në brigjet e akullta të një plazhi është gjetur kufoma e një vajze të re dhe në të njëjtën kohë janë zhdukur edhe dy influencues të famshëm të Instagramit.

Influencuesit e zhdukur dhe vajza e vrarë kanë lidhje me një kult djallëzor. Gjatë hetimit, Xhesika ndesh një foto të mistershme - të një fari në një ishull të vetmuar - me një poezi të frikshme nën të, që jep hollësi mbi një vrasje.

Makthet me të ëmën bëhen befas shumë të vërteta, duke e shtyrë Xhesikën të mendojë se mos vajza e vdekur po përpiqet t’i tregojë diçka për vrasjet. Dhe teksa nxiton për të zgjidhur çështjen e saj të fundit në polici, e shkuara e tmerrshme kthehet me ulërimë dhe kërcënon ta shkatërrojë.

Në shqip, nga i njëjti autor, Shtëpia Botuese Muza ka botuar: Gjuetari i shtrigave, Engjëjt e Hamurabit, Prekja e së keqes.

Data sheet

pages504
ISBN9789928361332
RedaktoriKlodiana Metani
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSofika Note
RomanMister&Thriller
I ri1