Reduced price! Uiston Cercill View larger

Uiston Cercill

Arjan Konomi BPA0063

New product

11106 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928325235

616 Lekë

-23%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Sa ndikonte tek personaliteti i Çërçillit egoizmi dhe ambicia personale?

Në çfarë raporti janë këto me përkushtimin dhe detyrën ndaj vendit?

A ishte i drejtë një pakt me Stalinin?

Sa cinike ishte ndarja me diktatorin bolshevik e influencave të të dy vendeve, lidera të të cilave ata ishin, në Europën e pasluftës?

A ka përgjegjësi Çërçilli, në braktisjen e fatit të mëvonshëm të Polonisë? A ka faj ai për rritjen e hegjemonisë sovjetike dhe ngritjen e shumë diktaturave të reja, në vendet e kontinentit?

A e justifikoi tërësisht, rezultati përfundimtar i luftës, hyrjen e Britanisë në konfliktin botëror si dhe të qindra mijërave viktimave të saj?

Data sheet

pages142
ISBN9789928325235
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1