I ri Uiston Cercill Shiko më të madhe

Uiston Cercill

Arjan Konomi BPA0063

Libër i ri

11105 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928325235

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sa ndikonte tek personaliteti i Çërçillit egoizmi dhe ambicia personale?

Në çfarë raporti janë këto me përkushtimin dhe detyrën ndaj vendit?

A ishte i drejtë një pakt me Stalinin?

Sa cinike ishte ndarja me diktatorin bolshevik e influencave të të dy vendeve, lidera të të cilave ata ishin, në Europën e pasluftës?

A ka përgjegjësi Çërçilli, në braktisjen e fatit të mëvonshëm të Polonisë? A ka faj ai për rritjen e hegjemonisë sovjetike dhe ngritjen e shumë diktaturave të reja, në vendet e kontinentit?

A e justifikoi tërësisht, rezultati përfundimtar i luftës, hyrjen e Britanisë në konfliktin botëror si dhe të qindra mijërave viktimave të saj?

Të dhëna

Faqe142
ISBN9789928325235
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë