Lojërat e Majas View larger

Lojerat e Majas

Delia Steinberg Guzman AKR0007

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër lexuesi mëson të “luajë me jetën”, pa përpjekje të dhimbshme dhe të ngrejë me natyrshmëri pyetjet më thelbësore filozofike, pikërisht atëherë kur bota ka më shumë nevojë për besim, thjeshtësi dhe gëzim të shëndetshëm për të jetuar

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
ISBN9789928214911

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Maja është një perëndeshë e lashtë lindore që përfaqëson iluzionin. Iluzioni luan me shqisat tona e ne marirm pjesë, të vetëdijshëm ose jo, në lojën e tij. Iluzioni nuk është detyrimisht diçka që nuk ekziston, meqënëse ne e perceptojmë si të tillë. Lojërat e iluzionit bazohen në gjëra të vërteta, por jo jetëgjata.

Shumëllojshmëria e temave të prekura në këtë libër përshkohet nga një frymë bashkimi që i jep gjallëri kapitujve. Në to kurrë nuk humbet toni optimist mbi fushën e madhe të shahut të realitetit; gurët e lëvizshëm rrëshqasin herë këtu e herë aty në lojën e madhe të Majas, ku e rëndësishme nuk është të fitosh, por të luash për tu ndjerë i gjallë dhe për të përjetuar eksperienca.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages192
ISBN9789928214911
RedaktoriAndi Kurti, Silvana Rusi
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrdis Domnori
RomanMotivim&Vetëdije
I ri1