Fiziologjia e sportit – Periodizimi i trajnimit View larger

Fiziologjia e sportit – Periodizimi i trajnimit

Dorian Meta BD0624

New product

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789928467522

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

7 other products in the same category:

More info

Dorian Meta, ka lindur në Tiranë, më 25 gusht 1985. Ka kryer studimet akademike në Universitetin e Mjekësisë në Modena dhe Reggio Emilia në Itali, dhe është specializuar për Traumat dhe Emergjencat. Ka punuar në struktura terciare kirurgjikale traumatologjike dhe urgjencash. Gjithashtu ka qenë pjesë e organizatave të ndryshme europiane për ndihmat humanitare dhe shëndetësore, që operonin në vendet e Afrikës dhe të Lindjes së Mesme. Dorian Meta ka kryer studimet pasuniversitare për Mjekësi Ligjore në Universitetin “La Sapienza” në Romë dhe mban gradën Msc në Psikologji Zhvillimi dhe Edukimi. Aktualisht është pedagog në Departamentin e Edukimit Fizik dhe Sportit pranë Universitetit “Barleti”. Gjithashtu jep kontributin e tij si lektor në Universitetin e Shkencave Mjekësore Teknike në Tiranë, si dhe në Universitetin e Shkencave Mjekësore Teknike në Elbasan.

Data sheet

pages266
ISBN9789928467522
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1