Vajza e re

Daniel Silva A-008837

New product

Përshkrim i shkurtër

Mbushur me humor të zi, kthesa të papritura, komplote dhe me personazhe që të mbeten gjatë në kujtesë, libri “Vajza e re” është një triller emocionues dhe një analizë e sofistikuar e aleancave politike dhe rivaliteteve të fuqive të mëdha, në një botë të rrezikshme. Kjo vërteton edhe një herë se Gabriel Aloni është “një nga agjentët më të famshëm të trillerave” dhe Daniel Silva shkrimtari më i mirë i intrigave.

More details

11092 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338440
Viti i botimit2022

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ajo ishte e mbuluar nga koka te këmbët me veshjet më të shtrenjta të blera te “Burberry”, në qendrën tregtare “Harrods”.

Mbante çantë lëkure për librat, jo një të thjeshtë prej najloni. Në këmbë i shkëlqenin këpucët e sheshta lustrafine. Ajo, vajza e re, ishte modeste, por seç kishte edhe diçka tjetër...

Në institutin privat të Zvicrës, misteri rrethon identitetin e vajzës së bukur me flokë të zinj si korb, e cila vjen çdo mëngjes me një autokolonë makinash, të denjë për një drejtues shteti.

Thuhet se është vajza e një biznesmeni të pasur ndërkombëtar. Në të vërtetë, babai i saj është Khalid bin Mohamedi, princi i keqpërfolur i kurorës i Arabisë Saudite. Dikur i famshëm për reformat e guximshme sociale dhe fetare, tanimë qortohet për rolin e tij në vrasjen e një gazetari disident.

Kur e bija rrëmbehet brutalisht, ai i drejtohet të vetmit njeri që mund ta gjejë, para se të jetë tepër vonë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages452
ISBN9789928338440
Shtëpia botueseThe new girl
RedaktoriPranvera Palushi, Bledar Çepele
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Pasmaçiu
RomanMister&Thriller
I ri1