Vendi i te verberve – Ditaret e Peras 1 View larger

Vendi i te verberve – Ditaret e Peras 1

Delal Arya A-000552

New product

Përshkrim i shkurtër

Nje roman tejet interesant per lexuesit, - sidomos te rinjte- vjen ne shqip nga Botimet Dritan. Ne vellimin e pare te kesaj serie do te njiheni me boten misterioze te 12-vjecarit Ran Eltani  dhe aventurat me papirusin dhe fletoren e vjeter qe gjeti ne shkollen e vjeter

More details

99 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184856

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Dymbëdhjetëvjeçari Ran Eltanin, ndërsa vazhdon të banojë D'në Venecia dhe të ndjekë njërën nga shkollat më të vjetra në Evropë, e ka të pamundur të mos vrapojë drejt historisë dhe mistereve, ndryshe nga motra e tij binjake Lusinë.

Gjatë një zbulimi që bëri në shkollë, gjeti një fletore të kuqe dhe një papirus misterioz, ku ishte vizatuar një piramidë. Po atë ditë, motër e vëlla, mësojnë se prindërit e tyre, të dy arkeologë, kishin humbur në shkretëtirën e Rab al-Khalit dhe për këtë arsye janë të detyruar të shkojnë në Stamboll pranë kapiten Barnekasit, të cilit as emrin nuk ia kishin dëgjuar.

Ata nuk dinë asgjë, por në një udhëtim që fillon në hotelin Pera Palas dhe zgjat deri tek eksploratori Marko Polo, do t'i presin misteret më të mëdha të historisë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages149
ISBN9789928184856
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1