Ekskursion ne guven e mallkuar Shiko më të madhe

Ekskursion ne guven e mallkuar

Kejt MekMullan BDR102

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nxënësit e AGJD shkojnë në pyllin e Zi për të kërkuar arin e Sithes

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621223

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve është një seri librash për fëmijë nga autorja Kejt Mekmullan të ilustruara nga Bill Basso. Seritë flasin për aventurat e një djali të ri të varfër, Uiglafi i Pinuikut dhe për dy shokët e tij : Erika dhe Angus të cilat shkollohen në shkollën "Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve" (AGJD) të cilin e ka blerë xhaxhai i Angusit... Xhaxha Mordreti. Mordretit nuk i pëlqen që të harxhoj para megjithëse ka më mijëra dhe për këtë arsye u jeo nxënësve për të ngeren ngjala që ka nga mocali poshtë AGJD të cilat i gatuan për të 3-ja vaktet. Gjithashtu ai e ka lënë shkollën vërtet shumë rrëmujë dhe të pisët megjithëse nxënësit rrezikohen dhe mund të vriten. Për të fituar më shumë ar ai i dërgon Uiglafin, Eriken dhe Angusin pothuajse gjithmonë për të bërë detyra të vështira dhe pothuajse gjithmonë për të vrarë dragonj dhe për të marrë arine tyre.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe107
ISBN9789995621223
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
Numri i botimeveI parë