Pinoku View larger

Pinoku

Karlo Kolodi RED0041

New product

Përshkrim i shkurtër

E dinë fëmijët e sotëm se çfarë janë marionetat? Historia e mrekullueshme me Pinokun mund të jetë e fundit që nuk bën fjalë për lodrat elektronike.Pinoku është një kukull druri, që çuditërisht mund të flasë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Redona
ISBN9789995614379
Viti i botimit2011

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ai mbetet prej druri për një kohë të gjatë me aventura shkaktuar nga paaftësia e tij për të mbajtur premtimet, derisa më në fund mëson të dojë të atin dhe miqtë dhe kthehet në djalë të vërtetë. 
Pavarësisht se lodrat e sotme janë shumë të ndryshme nga ato të përshkruara në librin e Karlo Kolodit, temat e trajtuara nga ai mbeten të përjetshme. 

Data sheet

pages93
ISBN9789995614379
Shtëpia botueseRedona
Viti i botimit2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiDorina Kote