Pinoku Shiko më të madhe

Pinoku

Karlo Kolodi RED0041

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

E dinë fëmijët e sotëm se çfarë janë marionetat? Historia e mrekullueshme me Pinokun mund të jetë e fundit që nuk bën fjalë për lodrat elektronike.Pinoku është një kukull druri, që çuditërisht mund të flasë.

Më shumë detaje

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Redona
ISBN9789995614379

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ai mbetet prej druri për një kohë të gjatë me aventura shkaktuar nga paaftësia e tij për të mbajtur premtimet, derisa më në fund mëson të dojë të atin dhe miqtë dhe kthehet në djalë të vërtetë. 
Pavarësisht se lodrat e sotme janë shumë të ndryshme nga ato të përshkruara në librin e Karlo Kolodit, temat e trajtuara nga ai mbeten të përjetshme. 

Të dhëna

Faqe93
ISBN9789995614379
Titulli origjinalRedona
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiDorina Kote