I ri Ylli i djallit Shiko më të madhe

Ylli i djallit

Jo Nesbo A-004849

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman trallisës që i mban lexuesit të mbërthyer pas librit deri në faqen e fundit. Nuk ke nga ia mban.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Osloja është e shtrënguar në darën e një prej verave më përvëluese që mbahet mend në histori.

Në një apartament të qendrës një grua e re dergjet e vdekur, në një pellg gjaku.

Një gisht i është prerë nga dora e majtë dhe brenda qepallave i është fshehur një diamant i vockël pesëcepësh, ylli i djallit.

Po atë çast, në një tjetër pikë të qytetit, Herri Holi dergjet në apartamentin e tij krejt i dehur.

Gjithsesi, është pikërisht shefi i policisë, Bjarne Mølleri, që e detyron të dalë nga izolimi ku e ka futur veten.

Nuk ka shumë personel në dispozicion, por, mbi të gjitha, dëshiron t’i japë Holit një mundësi të fundit.

VLERESIME

“Tani për tani, autori norvegjez i krimit. Madje, tani për tani, autori i krimit, dhe pikë.”

- THE NEW YORK TIMES BOOKS REVIEW

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe326
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller