Tomas Nevisoni View larger

Tomas Nevisoni

Javier Marias BD0705

New product

Përshkrim i shkurtër

Një roman "ironik, komik, i egër, romantik" (Babelia), Tomas Nevinsoni është një refleksion mbi kufijtë e asaj çka është e lejueshme të bësh, mbi njollën që përherë shoqëron vullnetin për të shmangur të keqen më të madhe e mbi të gjitha mbi vështirësinë për ta përcaktuar se cila do të jetë ajo e keqe.

More details

108 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994307227

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Tomas Nevinsoni, i shoqi i Berta Islës, bie sërish pre e joshjes për t'u kthyer në shërbimet sekrete, pasi kishte dalë: i propozohet të shkojë në një qytet në veri-perëndim të Spanjës për të identifikuar një person, i cili dhjetë vjet më parë kishte marrë pjesë në disa atentate të IRA-s dhe ETA-s. "Unë jam edukuar me të vjetrën, dhe asnjëherë nuk ma merrte mendja se një ditë prej ditësh do të më urdhëronin të vrisja një grua."

Me histori reale të terrorizmit europian në sfond, Tomas Nevinsoni është historia e një njeriu, të cilit i ka ndodhur gjithçka e në dukje nuk ka se ç't'i ndodhë tjetër. Por, derisa jeta të mbarojë, gjithçka mund të ndodhë...

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages652
ISBN9789994307227
Published year2024
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1