I ri Tomas Nevisoni Shiko më të madhe

Tomas Nevisoni

Javier Marias BD0705

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman "ironik, komik, i egër, romantik" (Babelia), Tomas Nevinsoni është një refleksion mbi kufijtë e asaj çka është e lejueshme të bësh, mbi njollën që përherë shoqëron vullnetin për të shmangur të keqen më të madhe e mbi të gjitha mbi vështirësinë për ta përcaktuar se cila do të jetë ajo e keqe.

Më shumë detaje

108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994307227

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Tomas Nevinsoni, i shoqi i Berta Islës, bie sërish pre e joshjes për t'u kthyer në shërbimet sekrete, pasi kishte dalë: i propozohet të shkojë në një qytet në veri-perëndim të Spanjës për të identifikuar një person, i cili dhjetë vjet më parë kishte marrë pjesë në disa atentate të IRA-s dhe ETA-s. "Unë jam edukuar me të vjetrën, dhe asnjëherë nuk ma merrte mendja se një ditë prej ditësh do të më urdhëronin të vrisja një grua."

Me histori reale të terrorizmit europian në sfond, Tomas Nevinsoni është historia e një njeriu, të cilit i ka ndodhur gjithçka e në dukje nuk ka se ç't'i ndodhë tjetër. Por, derisa jeta të mbarojë, gjithçka mund të ndodhë...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe652
ISBN9789994307227
Viti i Botimit2024
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori