Le te vajtoje per ty lumi tiger View larger

Le te vajtoje per ty lumi tiger

Emilienne Malfatto BOT0633

New product

Përshkrim i shkurtër

Frymëzuar nga realitetet komplekse të Irakut, të cilat ajo i njeh mirë, Emilienne Malfatto na çon në një shoqëri të mbyllur, të sunduar nga autoriteti mashkullor dhe kodi i nderit. Një roman i parë verbues, me intensitetin e një tragjedie të lashtë.

More details

11110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928006004

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Emilienne Malfatto, Çmimi Goncourt për romanin e parë 2021, është një fotoreportere e pavarur. Pas stu-dimeve në Francë dhe Kolumbi, ajo u bashkua me Agjencinë France-Presse. Në vitin 2014, vizitoi Irakun për herë të parë si e dërguar speciale e AFP-së. Disa muaj më vonë, u bë profesioniste e pavarur në Irakun Verior.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages88
ISBN9789928006004
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanDrame & tragedy
I ri1