Gra qe flasim View larger

Gra qe flasim

Miriam Toews A-003320

New product

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366177

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Gra që flasin nga Miriam Toews: Mos e humbisni! Ky roman i mrekullueshëm, i trishtuar, tronditës, por prekës, i bazuar në një ngjarje të vërtetë..."

Margaret Atwood

"Përvëlues... një roman therës, me ide të qarta për natyrën e së keqes, çështjet e vullnetit të lirë, përgjegjësinë kolektive, determinizmin kulturor dhe, mbi të gjitha, ndjesën."

The New York Times Book Review

"Romancierja kanadeze intensifikon vazhdimisht kushtet atmosferike të romanit derisa bëhet e qartë që diçka ose duhet të shpërbëhet, ose të shpërthejë... Toewsi është një artiste e arratisë; ajo gjithmonë gjen një rrugë që personazhet e saj, të zënë në kurth prej rrethanave, të çlirojnë vetveten."

The New Yorker

Data sheet

pages219
ISBN9789928366177
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller
I ri1