I ri Gra qe flasim Shiko më të madhe

Gra qe flasim

Miriam Toews A-003320

Libër i ri

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366177

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Gra që flasin nga Miriam Toews: Mos e humbisni! Ky roman i mrekullueshëm, i trishtuar, tronditës, por prekës, i bazuar në një ngjarje të vërtetë..."

Margaret Atwood

"Përvëlues... një roman therës, me ide të qarta për natyrën e së keqes, çështjet e vullnetit të lirë, përgjegjësinë kolektive, determinizmin kulturor dhe, mbi të gjitha, ndjesën."

The New York Times Book Review

"Romancierja kanadeze intensifikon vazhdimisht kushtet atmosferike të romanit derisa bëhet e qartë që diçka ose duhet të shpërbëhet, ose të shpërthejë... Toewsi është një artiste e arratisë; ajo gjithmonë gjen një rrugë që personazhet e saj, të zënë në kurth prej rrethanave, të çlirojnë vetveten."

The New Yorker

Të dhëna

Faqe219
ISBN9789928366177
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller