Reduced price! Dielli me perendon ne lindje View larger

Dielli me perendon ne lindje

Eralda Baze A-007458

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky roman shënon një sprovë të rëndësishëm për letërsinë feministe shqiptare: Eralda Baze vjen me librin e parë për lexuesit, por përmes këtij romani shpalos mjeshtri në rrëfim, guxim në thyerjen e tabuve, zhdërvjelltësi ngritjen në art të gjuhës së rrugës dhe kulturë në profilizimin e realitetit dhe personazheve, sidomos femrave, - të cilat kthehen në viktima të një bote të egër dhe tejet intrigante.

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

SCHNELL
ISBN9789928448705

539 Lekë

-23%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928448705
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1