Eralda Baze

Eralda Baze ka lindur në Skrapar në vitin 1981. Ajo është diplomuar për Inxhinieri Ndërtimi. Zotëron pesë gjuhë të huaja: anglisht, kinezisht, turqisht, frëngjisht, italisht. Është shkrimtare e angazhuar. Ka shkruar dy romane: “Dielli më perëndon në Lindje” (2021) dhe “Zambaku i kanionit” 2023. Me romanin “Dielli më perëndon në Lindje” ka fituar çmimin si romani shqip më i mirë i vitit 2021 nga platforma më e madhe online e librit Bukinist.al dhe blogu Leximtari.al. 

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 3 of 3 items
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Ky roman shënon një sprovë të rëndësishëm për letërsinë feministe shqiptare: Eralda Baze vjen me librin e parë për lexuesit, por përmes këtij romani shpalos mjeshtri në rrëfim, guxim në thyerjen e tabuve, zhdërvjelltësi ngritjen në art të gjuhës së rrugës dhe kulturë në profilizimin e realitetit dhe personazheve, sidomos femrave, - të cilat kthehen në...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Ky roman shënon një sprovë të rëndësishëm për letërsinë feministe shqiptare: Eralda Baze vjen me librin e parë për lexuesit, por përmes këtij romani shpalos mjeshtri në rrëfim, guxim në thyerjen e tabuve, zhdërvjelltësi ngritjen në art të gjuhës së rrugës dhe kulturë në profilizimin e realitetit dhe personazheve, sidomos femrave, - të cilat kthehen në...

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

  Pas suksesit qe pati me romanin “Dielli me perendon ne Lindje”, Eralda Baze vjen me nje roman tjeter para lexuesve: “Zambaku i kanionit”. Edhe kete radhe ve ne pah problemet me therese te tranzicionit shqiptar, te cilat trajtohen estetikisht permes mjeshtrise si rrefimtare. 

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 3 of 3 items