Revolucioni i glukozes View larger

Revolucioni i glukozes

Jessie Inchauspé BAT0355

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri “Revolucioni i glukozës” do të ndryshojë mënyrën tuaj të të menduarit mbi shëndetin, madje do t’ju ndryshojë jetën: “Kafsha priret të hajë me stomakun e vet, ndërsa njeriu me trurin e tij”, shkroi filozofi Alan Watts. Nëse trupat tanë do të mund të na flisnin, do të kishim një tjetër histori.

More details

11069 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Jetart
ISBN9789928341617

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nëntëdhjetë për qind nga ne vuajmë nga sheqeri i tepërt në sistemin tonë – dhe shumica prej nesh nuk e di.

Simptomat? Nepsi, lodhja, infertiliteti, puçrrat, rrudhat… Dhe, me kohë, zhvillimi i sëmundjeve, të tilla si: diabeti i tipit 2, kanceri dhe dementia.

Duke u mbështetur në arritjet e fundit të shkencës, si dhe në kërkimet e veta pioniere, biokimistja Jessie Inchaupsé ofron 10 truke të thjeshta të të ushqyerit dhe të mënyrës së jetesës, që ju ndihmojnë të eliminoni simptomat – pa iu nënshtruar dietave, apo pa hequr dorë nga ushqimet që ju dashuroni. Për shembull:

• Si mund t’ju bëjë të humbisni në peshë pa mundim, ngrënia e ushqimit në rendin e duhur.

• Cili përbërës sekret do t’ju lejojë të hani ëmbëlsira dhe, përsëri, të vijoni të digjni yndyrën tuaj.

• Cili ndryshim i vogël i mëngjesit do t’ju mbushë me energji dhe do të frenojë nepsin tuaj.

Data sheet

pages352
ISBN9789928341617
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14.5 x 21
I ri1