Britma e nje te riu View larger

Britma e nje te riu

A. Mahir Pekşen A-005336

New product

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Shtepia Botuese Prizmi
ISBN9789928156037
Viti i botimit2016

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ishte një pyetje që më erdhi vetëtimshëm në mendje teksa vështroja ujin e kaltër e të freskët: “Me se mund të mbushet një boshllëk i tillë sa pafundësia?”

E pra, dikush që s’i dija as emrin e as fytyrën, më dërgonte një mesazh s’di se nga cili cep i botës dhe më tregonte mënyrën sesi mbushej ajo zbrazëti e thellë në shpirt.

Shkëndija ishte shndërruar në Shkreptimë. Qielli im i sterruar vetëtinte herë pas here nga shkreptimat dhe përbrenda mbushesha me shtëllunga drite të pafundme.

Gjithçka ishte të besoje në Zot. Por ti nënë, s’më pate folur asgjë rreth Zotit!

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages84
ISBN9789928156037
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArber QEMALI