Balabiluja View larger

Balabiluja

J. M. G. Le Clézio A-003670

New product

Përshkrim i shkurtër

Një histori e mbushur plot me befasi, emocion dhe rimë. Histori si e një mijë e një netëve, e treguar nga Lë Klezio, autor i çmimit “Nobel” në letërsi.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928282750

420 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

“A jua kam treguar historinë e Balabilusë?” – pyeti Namani, peshkatari i vjetër, Lalën dhe fëmijët e tjerë. Ata tundën kokën në shenjë mohimi. Këtu fillon historia e mrekullueshme e një mbreti të madh, që kishte një vajzë shumë të bukur, që e quanin Lejla. Mbretëria e tij pllakoset nga thatësira, e cila vjen nga një mallkim... Një zog i vogël, me një zë magjik, e shpëton Lejlën e bukur dhe mbretërinë nga thatësira... Po kush është ky zog?

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages48
ISBN9789928282750
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmantia Kapo
I ri1