I ri Balabiluja Shiko më të madhe

Balabiluja

J. M. G. Le Clézio A-003670

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori e mbushur plot me befasi, emocion dhe rimë. Histori si e një mijë e një netëve, e treguar nga Lë Klezio, autor i çmimit “Nobel” në letërsi.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928282750

420 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

“A jua kam treguar historinë e Balabilusë?” – pyeti Namani, peshkatari i vjetër, Lalën dhe fëmijët e tjerë. Ata tundën kokën në shenjë mohimi. Këtu fillon historia e mrekullueshme e një mbreti të madh, që kishte një vajzë shumë të bukur, që e quanin Lejla. Mbretëria e tij pllakoset nga thatësira, e cila vjen nga një mallkim... Një zog i vogël, me një zë magjik, e shpëton Lejlën e bukur dhe mbretërinë nga thatësira... Po kush është ky zog?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe48
ISBN9789928282750
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmantia Kapo