Odiseja - pershtatje per femije Shiko më të madhe

Odiseja - pershtatje per femije

Homeri - Stelio Martelli (përsht.) BDI0214

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Është një përshtatje për fëmijë e historisë së rrëfyer nga Homeri. Pas shumë vitesh betejash mes grekëve dhe trojanëve, Odiseja, një nga personazhet e mrekullueshëm të rrëfimit tronditës, kthehet në vendin e tij.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët112
ISBN9992731079

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Odiseja, mbreti i Itakës, luftoi përkrah sovranëve të tjerë të Helladës nën muret e shenjta të Trojës, që më së fundi u pushtua. Historia e kësaj lufte rrëfehet tek Iliada nga Homeri. Odiseja rrëfen udhëtimin kuturisës së Odisesë nëpër detra, udhëtim që zgjati shumë vjet, por që më në fund, pas shumë provave të rrezikshme, përfundoi lumturisht dhe Odiseja mundi të kthehet në Itakë dhe të përqafojë të dashurit e vet.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët112
ISBN9992731079
RedaktoriPetrit Ymeri
V. Bot2000
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiMariana Ymeri