Aleksander Dyma

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 14 nga 14 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Nuk është në stok

  Personaliteti i një njeriu të sigurtë, cilësitë e të cilit shfaqeshin në përpjesëtim të drejtë me idetë dhe zakonet e asaj epoke dhe të atij vendi ku ka jetuar, bënin që figura e Ali Pashës të ishte, në mos një nga më të ndriturat, të paktën, një ndër më të shquarat e kohës.

  1 000 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% Në stok

  When young David’s mother dies, his cruel stepfather sends him to work in a factory in London. The working conditions are appalling and David decides to run away and start a new life in Dover... Join David Copperfield as he journeys from heartbreak to happiness in this extraordinary tale of courage and determination.

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok
  I ri

  Zoti Libërxhepi ju rrëfen historinë e konteshës Berta dhe të gostisë së saj të përvitshme me mjaltë në çdo përvjetor të ndërtimit të kështjellës.

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Kelile dhe Dimne u përcjell udhëheqësve të shtetit këshilla të vyera me anë të humorit.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  320 Lekë 400 Lekë -20% Në stok

  320 Lekë
  400 Lekë -20%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Aleksandër Dyma lindi në Francë në vitin 1803. Është një nga shkrimtarët më popullorë dhe prodhues francez i epokës romantike. Ndër veprat më të njohura të autorit mund të veçojmë: “Tre mosketierët”, “Njëzet vjet më pas”, “Henri III dhe zemra e tij” si dhe kryeveprën “Konti i Monte Kristos”.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë 500 Lekë -20% Në stok
  I ri

  Romani është shumë i bukur dhe përcjell mjaft mesazhe domethënëse. Lexuesi pëlqen ankthin dhe shpejtësinë se si zhvillohen ngjarjet njëra pas tjetrës dhe mbi të gjitha, ai dëshiron që Konti të dal fitimtar

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Një  kryevepër që befason vazhdimisht si roman klasik i letërsisë europiane. Mos e lër pa e lexuar sepse listohet mes 100 librave më të mirë në botë

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Parisi është i uritur, por Mbreti i Francës është më i interesuar në kënaqësitë e ve-ta. Aramis, Atos dhe Portos po planifikojnë zëvendësimin e mbretit. I panjohur për shumë, ekziston një mbret i dytë, një binjak, i fshehur që në lindje dhe i burgosur pas një maskë hekuri. Çështja tani qëndron te D’Artanjani: do të luftojë kundër miqve të tij të vjetër,...

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Polina, romani i parë i shkrimtarit të famshëm dhe të pavdekshëm francez, Aleksandër Dyma, është historia prekëse e një konteshe të re, të bukur dhe të pasur, që fati rastësisht e lidh me një burrë që i vjedh pafajësinë dhe e detyron të heqë dorë nga rinia, nga familja, nga atdheu dhe nga identiteti i saj.  Një histori e trishtë, e dhimbshme, që...

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% Nuk është në stok

  Edmond Dantes spends fourteen years in prison for a crime he has not committed. When he manages to escape, he seeks revenge. As the Count of Monte Cristo, he punishes each and every one of those who made him suffer.

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Shto në shportë Më shumë
  Cmim i reduktuar
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Nuk është në stok

  Çfarë tjetër veç virtyteve të tyre: nderit, trimërisë, besnikërisë ndaj shokut dhe dashurisë së zjarrtë, do i mbanin të lidhur e do i bënin të pathyeshëm ata burra? Kryefjala e tyre ishte: "Një për të gjithë! Të gjithë për një!"

  300 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Në këtë vepër të njohur të shkrimtarit të madh Aleksandër Dyma, do të lexoni peripecitë e Korneliusetit i cili merret me kultivimin e tulipanëve, por fqinji i tij cmirëzi nuk   rri duarbosh dhe çdo çast mundohet ta pengojë në arritjen e qëllimit.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Historia tepër e dhimbshme dhe romantike e Margaritës!

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 14 nga 14 libra