I ri Cmim i reduktuar! Babai i pasur, babai i varfer 1 Argeta LMG Shiko më të madhe

Babai i pasur, babai i varfer 1 Argeta LMG

Robert Kiyosaki A-008700

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri më i mirë për financat personale per me shume se dy dekada e gjysem vjen me një botim të ri pas suksesit 25-vjeçar që ka pasur, duke formuar dhe ndihmuar me miliona njerëz që të çlirohen nga prangat e mungesës së parasë. Në këtë botim të ri kemi 9 kapituj sesionesh studimi që ju udhëzojnë gjatë kohës që lexoni, ri-lexoni, diskutoni dhe studioni këtë libër me miqtë dhe familjen tuaj.

Më shumë detaje

1087 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928303783

1 187 Lekë

-8%

1 290 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

19 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

LIBRI #1 PËR FINANCAT PERSONALE I TË GJITHA KOHËRAVE... DHE NJË KLASIK QË I KA REZISTUAR TESTIT TË KOHËS BABAI I VARFËR BABAI I PASUR

• Rrëzon mitin se duhet të keni të ardhura të mëdha për t’u bërë i pasur, sidomos në një botë ku teknologjia, robotët dhe ekonomia globale po ndryshojnë rregullat

• Ju mëson se zotërimi i aktiveve mund të jetë më i rëndësishëm për të ardhmen tuaj sesa një rrogë e madhe, si dhe ju mëson për avantazhet nga taksat që përfitojnë investitorët dhe biznesmenët

• Sfidon besimin se shtëpia juaj është një aktiv – siç mësuan shumë njerëz në kurrizin e tyre kur vërshoi kriza e uljeve të çmimeve të shtëpive dhe dështuan kreditë subprime

• Na kujton se nuk mund të mbështetemi te sistemi shkollor për t’u mësuar fëmijëve subjektin e parave dhe përse kjo aftësi jetësore kaq thelbësore është më e rëndësishme sot se kurrë më parë

• Shpjegon se çfarë duhet t’u mësoni fëmijëve tuaj për paratë që të përgatiten për sfidat dhe mundësitë e botës së sotme dhe të shijojnë jetën e pasur që meritojnë

 

“Baba i pasur, Baba i varfër është një pikënisje për të gjithë ata që duan të kenë kontroll mbi të ardhmen e tyre financiare.”

| USA TODAY

“Arsyeja kryesore se përse njerëzit kanë vështirësi financiare është se kanë kaluar vite në shkollë por nuk kanë mësuar asgjë për paratë. Si rezultat, njerëzit mësojnë të punojnë për para... por nuk mësojnë kurrë se si t’i bëjnë paratë të punojnë për ta.”

 

Të dhëna

Faqe326
ISBN9789928303783
RedaktoriXhevat Lloshi
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiÇeltina Lloshi